Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
12. februára 2014 18:45 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti Total sa v štvrtom kvartáli znížil

Za október až december ropná firma vykázala upravený čistý zisk 2,47 miliárd eur, čo bol pokles o 19 %.

Upravený čistý zisk francúzskej ropnej spoločnosti Total v štvrtom kvartáli minulého roka oslabil o 19 % na 2,47 mld. eur, keďže ho negatívne ovplyvnili zmenšujúce sa rafinérske marže a nižšie ceny ropy. Nenaplnilo sa tak očakávanie analytikov, ktorí odhadovali, že firma za október až december vykáže čistý zisk v sume 2,69 mld. eur.

Produkcia spoločnosti Total v štvrtom kvartáli sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zmenšila o 0,5 %. Dôvodom bol pokles ťažby a údržbárske práce na starších ropných vrtoch v Severnom mori a v Nigérii. Produkcia za celý minulý rok oslabila na 2,299 mil. barelov ropného ekvivalentu (boe) denne z úrovne 2,3 mil. boe denne, na ktorej bola v roku 2012.

Firma ďalej v stredu uviedla, že v tomto roku zredukuje hrubé kapitálové výdavky na sumu 26 mld. USD z minuloročnej úrovne 28 mld. USD. Zároveň informovala, že svoje kvartálne dividendy zvýši o 3,4 % na sumu 0,61 eura na akciu z predošlej výšky 0,59 eura na akciu. Po tomto oznámení hodnota akcií firmy Total stúpla o 1,5 % na 44,235 eura za kus.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies