Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk spoločnosti Total sa v štvrtom kvartáli znížil

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Za október až december ropná firma vykázala upravený čistý zisk 2,47 miliárd eur, čo bol pokles o 19 %.

Upravený čistý zisk francúzskej ropnej spoločnosti Total v štvrtom kvartáli minulého roka oslabil o 19 % na 2,47 mld. eur, keďže ho negatívne ovplyvnili zmenšujúce sa rafinérske marže a nižšie ceny ropy. Nenaplnilo sa tak očakávanie analytikov, ktorí odhadovali, že firma za október až december vykáže čistý zisk v sume 2,69 mld. eur.

Produkcia spoločnosti Total v štvrtom kvartáli sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zmenšila o 0,5 %. Dôvodom bol pokles ťažby a údržbárske práce na starších ropných vrtoch v Severnom mori a v Nigérii. Produkcia za celý minulý rok oslabila na 2,299 mil. barelov ropného ekvivalentu (boe) denne z úrovne 2,3 mil. boe denne, na ktorej bola v roku 2012.

Firma ďalej v stredu uviedla, že v tomto roku zredukuje hrubé kapitálové výdavky na sumu 26 mld. USD z minuloročnej úrovne 28 mld. USD. Zároveň informovala, že svoje kvartálne dividendy zvýši o 3,4 % na sumu 0,61 eura na akciu z predošlej výšky 0,59 eura na akciu. Po tomto oznámení hodnota akcií firmy Total stúpla o 1,5 % na 44,235 eura za kus.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. februára 2014 18:45

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...