Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shell
Ilustračné foto. SITA/AP
29. októbra 2015 15:30 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti Shell v treťom štvrťroku výrazne klesol

Zisk upravený o aktuálne náklady na zásoby (current cost of supply – CCS), klesol v treťom kvartáli na 1,8 miliardy amerických dolárov z hodnoty 5,85 miliardy dolárov v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Britsko-holandská ropná a plynárenská spoločnosť Royal Dutch Shell v treťom kvartáli tohto roku zaznamenala výrazný pokles zisku. Zisk upravený o aktuálne náklady na zásoby (current cost of supply – CCS), klesol na 1,8 miliardy amerických dolárov z hodnoty 5,85 miliardy dolárov v rovnakom období predchádzajúceho roka. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali, že hodnota upraveného zisku bude v treťom kvartáli vo výške 2,74 miliardy dolárov. V predchádzajúcom štvrťroku tento zisk predstavoval 3,835 miliardy amerických dolárov.

Pokles zisku spôsobili výrazne nižšie ceny ropy a náklady vo výške 8,2 mld. USD, ktoré zahŕňajú odpisy aktív na Aljaške a v Kanade. Spoločnosť Shell zároveň informovala, že vyplatí dividendy vo výške 47 centov na akciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame