Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
30. apríla 2014 14:04 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti Shell klesol takmer na polovicu

Medziročný pokles zisku na 4,5 mld. USD zapríčinili najmä postihy vo výške 2,9 mld. USD, ktoré súviseli s rafinériami v Ázii a Európe.

Zisk britsko-holandského koncernu Royal Dutch Shell klesol v prvom kvartáli takmer na polovicu. Medziročný pokles zisku na 4,5 mld. USD zapríčinili najmä postihy vo výške 2,9 mld. USD, ktoré súviseli s rafinériami v Ázii a Európe. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Bena van Beurdena sa tieto sankcie, ktoré sa týkajú segmentu prepravy, skladovania, spracovania a distribúcie, odzrkadľujú na výhľade spoločnosti pre rafinérske marže.

Zisk očistený od jednorazových položiek klesol oproti minulému roku o 3 % na 7,33 mld. USD. Zisk v segmente prieskumu a ťažby zaznamenal mierny rast. Posilnenie podporoval najmä silnejší segment plynu, ktorý kompenzoval vyššie náklady a odpisy. Segment prepravy, skladovania, spracovania a distribúcie poklesol. Cash flow spoločnosti sa v prvom kvartáli medziročne zvýšil o 2,4 mld. USD na 14 mld. USD. V poslednom štvrťroku minulého roka rafinéria evidovala cash flow 6 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame