Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk spoločnosti Shell klesol takmer na polovicu

Rafinéria
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Medziročný pokles zisku na 4,5 mld. USD zapríčinili najmä postihy vo výške 2,9 mld. USD, ktoré súviseli s rafinériami v Ázii a Európe.

Zisk britsko-holandského koncernu Royal Dutch Shell klesol v prvom kvartáli takmer na polovicu. Medziročný pokles zisku na 4,5 mld. USD zapríčinili najmä postihy vo výške 2,9 mld. USD, ktoré súviseli s rafinériami v Ázii a Európe. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Bena van Beurdena sa tieto sankcie, ktoré sa týkajú segmentu prepravy, skladovania, spracovania a distribúcie, odzrkadľujú na výhľade spoločnosti pre rafinérske marže.

Zisk očistený od jednorazových položiek klesol oproti minulému roku o 3 % na 7,33 mld. USD. Zisk v segmente prieskumu a ťažby zaznamenal mierny rast. Posilnenie podporoval najmä silnejší segment plynu, ktorý kompenzoval vyššie náklady a odpisy. Segment prepravy, skladovania, spracovania a distribúcie poklesol. Cash flow spoločnosti sa v prvom kvartáli medziročne zvýšil o 2,4 mld. USD na 14 mld. USD. V poslednom štvrťroku minulého roka rafinéria evidovala cash flow 6 mld. USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...