Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto flickriver.com
14. mája 2014 11:20 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti RWE klesol takmer o pätinu

Prevádzkový zisk nemeckého koncernu RWE klesol v prvom kvartáli na 1,91 mld. eur. Druhý najväčší výrobca elektrickej energie v krajine čelí najhlbšej štrukturálnej kríze v dejinách spoločnosti.

Prevádzkový zisk nemeckého koncernu RWE klesol v prvom kvartáli o takmer 20 %. Nadol ho tlačili mierna zima a nízke veľkoobchodné ceny elektrickej energie v celej Európe. Spoločnosť evidovala počas prvých troch mesiacov výsledok hospodárenia na úrovni 1,91 mld. eur, čo je menej ako prognózy analytikov, ktorých oslovila agentúra Reuters, a to 1,97 mld. eur. Druhý najväčší výrobca elektrickej energie v krajine čelí najhlbšej štrukturálnej kríze v dejinách spoločnosti, ktorú spôsobili slabý dopyt po energiách v Európe a rozmach v oblasti obnoviteľných zdrojov.

Skupina tiež upravila prognózu na tento rok, pričom prihliada aj na predaj svojej divízie DEA, ktorá sa zaoberá prieskumom a výrobou ropy a zemného plynu. Spoločnosť predala túto divíziu ropnému magnátovi Michailovi Fridmanovi v marci za 5,1 mld. eur. RWE očakáva, že zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v tomto roku klesne z pôvodnej prognózy 7,6 až 8,1 mld. eur na 6,4 až 6,8 mld. eur. Spoločnosť tiež revidovala smerom nadol prognózu prevádzkového zisku zo 4,5 až 4,9 mld. eur na 3,9 až 4,3 mld. eur. Čistý zisk spoločnosti by mal v tomto roku dosiahnuť 1,2 až 1,4 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame