Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
1. septembra 2015 7:52 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti Rosnefť klesol o 22 %

Najväčší producent ropy v Rusku dosiahol v druhom kvartáli čistý zisk 134 mld. RUB.

Spoločnosť Rosnefť, najväčší producent ropy v Rusku, dosiahla v druhom kvartáli čistý zisk 134 mld. RUB. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 22 %. Na hospodársky výsledok negatívne vplývali najmä nízke ceny ropy. Analytici oslovení agentúrou Reuters prognózovali firme v druhom kvartáli čistý zisk vo výške 101,2 mld. RUB. Spoločnosť ďalej v pondelok informovala, že produkcia uhľovodíkov v sledovanom období klesla o 1 % na 5,15 mil. barelov ropného ekvivalentu denne.

Priemerná cena ropy Ural, ktorá je hlavným exportným artiklom Ruskej federácie, v druhom kvartáli dosiahla 61,8 USD za barel. V medziročnom porovnaní to znamenalo pokles o takmer polovicu. Tržby spoločnosti, v ktorej má nadnárodný koncern BP podiel 20 %, sa medziročne znížili o 9 % na 1,31 bilióna RUB. Prevádzkový zisk v porovnaní s druhým kvartálom vlaňajška vzrástol o 2 % na 311 mld. RUB. Čistý dlh firmy v závere druhého kvartála dosiahol 39,9 mld. USD. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom tak klesol o takmer 8 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame