Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria spoločnosti PKN Orlen
Rafinéria spoločnosti PKN Orlen. PKN Orlen
24. apríla 2014 13:16 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti PKN Orlen klesol o štvrtinu

Štátom kontrolovaná najväčšia rafinéria v Poľsku evidovala v prvom štvrťroku prevádzkový zisk 254 miliónov PLN.

Prevádzkový zisk rafinérskej spoločnosti PKN Orlen za prvý kvartál tohto roka klesol o štvrtinu. Dôvodom oslabenia sú stále nižšie rafinérske marže, ktoré sa medzikvartálne takmer zdvojnásobili, a to na 1,30 USD za barel. Informovala o tom spoločnosť PKN Orlen. Štátom kontrolovaná najväčšia rafinéria v Poľsku evidovala v prvom štvrťroku prevádzkový zisk 254 mil. poľských zlotých (PLN). Analytici, ktorých oslovila agentúra Reuters, prognózovali čistý zisk 108 mil. PLN. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Jaceka Krawieca sa v zlých výsledkoch PKN Orlen odrazilo aj nepriaznivé ekonomické prostredie krajín.

Dcérska firma PKN Orlen, česká spoločnosť Unipetrol, vykázala za prvý kvartál čistý zisk 937 mil. českých korún (CZK). Podnik vykázal zisk po piatich štvrťrokoch straty v rade. Informovala o tom spoločnosť Unipetrol. Analytici, ktorých oslovila agentúra Reuters, prognózovali čistý zisk 828 mil. CZK.

Tržby spoločnosti Unipetrol sa medziročne zvýšili o 16 % na 28,81 mld. CZK. K zlepšeniu výsledkov holdingu pomohli vyššie maloobchodné a veľkoobchodné predaje a slabšia česká koruna.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies