Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OMV Baumgarten
Tranzitná stanica plynu OMV v rakúskom Baumgartene SITA
13. augusta 2013 11:32 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti OMV oslabil

Základný prevádzkový zisk rakúskej ropnej a plynárenskej spoločnosti OMV v druhom kvartáli oslabil o 15 % na 733 mil. eur a jej základný čistý zisk klesol o 29 % na 321 mil. eur. Firmu podobne ako iné ropné a plynárenské firmy poškodil klesajúci dopyt v Európe. Ekonómovia, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, odhadovali, že základný prevádzkový zisk OMV za apríl až jún bude 743 mil. eur a základný čistý zisk 336 mil. eur.

Spoločnosť uviedla, že jej zisk negatívne ovplyvnili náklady na prieskum, ktoré stúpli o 72 % na sumu 98 mil. eur hlavne pre odpisy v Tunisku a Británii a pre zvýšenú seizmickú aktivitu v Nórsku. OMV očakáva, že jej rafinérske marže zostanú v tomto roku na nízkej úrovni v dôsledku utlmeného dopytu a trvalej priveľkej výrobnej kapacity. Rafinérska marža firmy v druhom štvrťroku klesla o 18 % na 2,48 USD na barel.

Spoločnosť OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. V oblasti rafinérií a marketingu pôsobí v 13 stredoeurópskych krajinách, vrátane Turecka, v prieskume a ťažbe je aktívna v 21 krajinách na piatich kontinentoch. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 85 čerpacích staníc OMV a zamestnáva 700 pracovníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies