Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria MOL mol.hu
25. februára 2014 10:59 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Zisk spoločnosti MOL v minulom roku oslabil

Ropná a plynárenská firma za rok 2013 bez zohľadnenia zmien stavu zásob vykázala jadrový zisk EBITDA 516 mld. forintov (HUF), čo je pokles o 9 %.

Maďarská ropná a plynárenská spoločnosť MOL bez zohľadnenia zmien stavu zásob vykázala za minulý rok zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 516 mld. forintov (HUF), čo je o 9 % menej ako v predchádzajúcom roku. Prevádzkový zisk negatívne ovplyvnili odpisy aktív v Sýrii a Chorvátsku. Spoločnosť o tom informovala v utorok.

Firma očakáva, že jej ťažba ropy v tomto roku oslabí na 91 tis. až 96 tis. barelov denne z úrovne 96 900 barelov denne, na ktorej bola v štvrtom kvartáli minulého roka. V roku 2015 však predpokladá opätovný rast ťažby. MOL odhaduje, že jeho ťažba v budúcom roku posilní na 105 tis. až 110 tis. barelov denne a kulminovať bude v roku 2018 na úrovni 125 tis. až 135 tisíc barelov denne.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a. s. v ktorej drží 98,4 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame