Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk spoločnosti MOL v minulom roku oslabil

Rafinéria Mol
Rafinéria MOL mol.hu

Ropná a plynárenská firma za rok 2013 bez zohľadnenia zmien stavu zásob vykázala jadrový zisk EBITDA 516 mld. forintov (HUF), čo je pokles o 9 %.

Maďarská ropná a plynárenská spoločnosť MOL bez zohľadnenia zmien stavu zásob vykázala za minulý rok zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 516 mld. forintov (HUF), čo je o 9 % menej ako v predchádzajúcom roku. Prevádzkový zisk negatívne ovplyvnili odpisy aktív v Sýrii a Chorvátsku. Spoločnosť o tom informovala v utorok.

Firma očakáva, že jej ťažba ropy v tomto roku oslabí na 91 tis. až 96 tis. barelov denne z úrovne 96 900 barelov denne, na ktorej bola v štvrtom kvartáli minulého roka. V roku 2015 však predpokladá opätovný rast ťažby. MOL odhaduje, že jeho ťažba v budúcom roku posilní na 105 tis. až 110 tis. barelov denne a kulminovať bude v roku 2018 na úrovni 125 tis. až 135 tisíc barelov denne.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a. s. v ktorej drží 98,4 % akcií.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 25. februára 2014 10:59

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...