Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Stuart Miles/freedigitalphotos.net
3. septembra 2013 9:14 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti Gazprom vzrástol v prvom kvartáli o 5 %

Čistý zisk ruského plynárenského monopolu Gazprom vzrástol v prvom kvartáli medziročne o 5 %, čo bolo viac než očakávali analytici. Podpísal sa pod to nárast exportu. Čistý zisk firmy tak v období januára až marca poskočil na 381 mld. rubľov (RUB) zo sumy 361 mld. RUB v rovnakom období vlaňajška. Analytici očakávali zisk Gazpromu v sledovanom období v sume 378 mld. RUB. Tržby firmy vzrástli v prvom kvartáli na 1,5 bil. RUB, zatiaľ čo v období januára až marca 2012 jej tržby predstavovali 1,2 bil. RUB. Analytici prognózovali tržby 1,43 bil. RUB.

Gazprom skoršie v tomto roku informoval, že za celý minulý rok sa jeho zisk zmenšil o 10 % na 1,18 bil. RUB. Pod pokles sa podpísal nižší predaj a spätné platby európskym klientom. Gazprom súhlasil, že doladí dlhodobé kontrakty s európskymi zákazníkmi, ktorí tvrdia, že ruské ceny plynu sú príliš vysoké. Spätné platby európskym spoločnostiam boli v minulom roku v sume 102,7 mld. RUB.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame