Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti.
Zisk spoločnosti Enel za prvý polrok mierne klesol, plány na tento rok však firma nemení. Na snímke šéf Enelu Fulvio Conti. SITA
2. augusta 2013 9:10 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk spoločnosti Enel mierne oslabil

Talianska energetická skupina Enel v prvom polroku tohto roka evidovala mierny pokles jadrového zisku v dôsledku pokračujúcej slabosti podnikania v oblasti výroby elektriny. Firma však potvrdila svoje plány na celý tento rok. Skupina vo vyhlásení uviedla, že jej zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi bol 8,293 mld. eur, čiže prekonala odhad analytikov, ktorí predpokladali, že bude 8,11 mld. eur.

Šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti uviedol, že skupina potvrdila svoje plány na celý tento rok napriek pokračujúcej ekonomickej kríze a neistote, pokiaľ ide o regulačné prostredie v Španielsku. Enel, ktorý kontroluje španielsku spoločnosť Endesa, informoval, že jeho čistý zisk za prvý polrok oslabil o 8,4 % na 1,68 mld. eur.

Enel SpA vlastní 66 % akcií Slovenských elektrární. Fond národného majetku SR kontroluje 34-percentný podiel. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies