Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk spoločnosti E.ON klesol na 6,64 miliárd

E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA

Dôvodom poklesu zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi v období januára až septembra sú podľa spoločnosti nízke veľkoobchodné ceny a slabý rubeľ, ktorý negatívne ovplyvnil jej podnikanie v Rusku.

Nemecká firma E.ON zaznamenala za prvých deväť mesiacov pokles zisku o sedem percent. Za dôvod tohto poklesu označila nízke veľkoobchodné ceny a slabý rubeľ, ktorý negatívne ovplyvnil jej podnikanie v Rusku. Zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) oslabil v sledovanom období na 6,64 mld. eur. Zisk E.ON-u tak mierne prekonal očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí prognózovali že bude na úrovni 6,44 mld. eur. EBITDA v Rusku, ktoré je pre spoločnosť najdôležitejším zahraničným trhom, klesol takmer o pätinu na 401 mil. eur.

„Politická kríza na Ukrajine by mohla mať vplyv na dodávky plynu a naše aktivity v Rusku,“ uviedla v stredu spoločnosť E.ON. Dodala, že jej biznis v Rusku funguje v súčasnosti do značnej miery podľa plánu. Nemecko, ktoré je najväčším trhom s plynom v Európe, je závislé práve na dodávkach plynu z Ruska, ktoré tvorili v minulom roku približne 39 percent nemeckého importu plynu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. novembra 2014 11:30

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...