Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA/AP
7. mája 2013 0:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk skupiny ČEZ vzrástol v prvom kvartáli o pätinu

Čistý zisk českej energetickej spoločnosti ČEZ vzrástol v prvom kvartáli o 20 % na 17,81 mld. českých korún (CZK) zo sumy 14,82 mld. CZK v rovnakom období minulého roka. Analytici očakávali zisk spoločnosti v sledovanom období v sume 14,58 mld. CZK. K dobrým hospodárskym výsledkom spoločnosti pomohlo ukončenie jej operácií v Albánsku, začlenenie firmy Energotrans do skupiny ČEZ a výnimočný zisk z obchodovania s emisnými povolenkami. Skupina zároveň vďaka dobrým štvrťročným výsledkom zvýšila svoj výhľad pre tento rok a očakáva zisk 37,5 mld. CZK. V predchádzajúcom odhade pritom uvádzala zisk pre tento rok v sume 37 mld. CZK.

Pozitívne na vyhliadky firmy tiež vplývalo to, že si zabezpečila dlhodobý kontrakt na dodávky uhlia. Negatívne na vyhliadky spoločnosti však pôsobilo vyšetrovanie firmy v Bulharsku, kde jej tamojšie regulačné úrady pohrozili odobratím licencie. „Náš výhľad je tiež vystavený riziku ďalšieho zhoršenia regulačných podmienok v juhovýchodnej Európe a tiež riziku odpisu dlhodobých aktív v dôsledku regulácie energetického sektora, prehlbovania sa dlhovej krízy a ekonomického vývoja v Európe,“ uvádza ČEZ vo svojom stanovisku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame