Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk RWE v prvom polroku stúpol o 19 %

RWE Peter Terium
Nemecká energetická firma RWE vykázala čistý zisk z opakujúcich sa činností za január až jún v objeme 1,99 mld. eur. Na snímke šéf RWE Peter Terium. SITA/AP

Druhá najväčšia nemecká energetická spoločnosť RWE za prvý polrok tohto roka vykázala rast zisku o 19 %. Pomohlo tomu to, že na základe arbitráže dosiahla výhodnejšie kontrakty na dodávky plynu od ruskej spoločnosti OAO Gazprom. Čistý zisk RWE z opakujúcich sa činností za január až jún stúpol na 1,99 mld. eur z úrovne 1,67 mld. eur v rovnakom období minulého roka. Informoval o tom v stredu portál bloomberg.com. Spoločnosť RWE zároveň potvrdila svoju celoročnú prognózu čistého zisku z opakujúcich sa činností. Ráta s tým, že to bude 2,4 mld. eur.

Skupina RWE na Slovensku pôsobí prostredníctvom distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. (VSE), v ktorej od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel. Zvyšný podiel VSE ovláda Fond národného majetku SR, akcionárske práva však vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Od roku 2008 na slovenskom trhu s plynom pôsobí aj RWE Gas Slovensko.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...