Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE Peter Terium
Nemecká energetická firma RWE vykázala čistý zisk z opakujúcich sa činností za január až jún v objeme 1,99 mld. eur. Na snímke šéf RWE Peter Terium. SITA/AP
15. augusta 2013 8:28 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk RWE v prvom polroku stúpol o 19 %

Druhá najväčšia nemecká energetická spoločnosť RWE za prvý polrok tohto roka vykázala rast zisku o 19 %. Pomohlo tomu to, že na základe arbitráže dosiahla výhodnejšie kontrakty na dodávky plynu od ruskej spoločnosti OAO Gazprom. Čistý zisk RWE z opakujúcich sa činností za január až jún stúpol na 1,99 mld. eur z úrovne 1,67 mld. eur v rovnakom období minulého roka. Informoval o tom v stredu portál bloomberg.com. Spoločnosť RWE zároveň potvrdila svoju celoročnú prognózu čistého zisku z opakujúcich sa činností. Ráta s tým, že to bude 2,4 mld. eur.

Skupina RWE na Slovensku pôsobí prostredníctvom distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. (VSE), v ktorej od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel. Zvyšný podiel VSE ovláda Fond národného majetku SR, akcionárske práva však vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Od roku 2008 na slovenskom trhu s plynom pôsobí aj RWE Gas Slovensko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...