Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto flickriver.com
14. augusta 2014 16:55 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk RWE v prvom polroku oslabil

Prevádzkový zisk skupiny za prvý polrok klesol o 40 % na 2,27 mld. eur. Čistý zisk z opakujúcich sa činností sa zmenšil o takmer dve tretiny na 749 mil. eur.

Nemecká energetická spoločnosť RWE v prvom polroku tohto roka evidovala pokles zisku o 40 %. Upozornila pritom, že sú ohrozené dodávky elektriny, ak sa terajšia kríza európskeho energetického sektora nevyrieši. Prevádzkový zisk skupiny za prvý polrok klesol o 40 % na 2,27 mld. eur. Banky a maklérske firmy, ktoré vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že prevádzkový zisk RWE bude mierne vyšší, a to v objeme 2,29 mld. eur.

Čistý zisk RWE z opakujúcich sa činností sa v prvom polroku zmenšil o takmer dve tretiny na 749 mil. eur. RWE však naďalej prognózuje, že v tomto roku dosiahne prevádzkový zisk 3,9 až 4,3 mld. eur a čistý zisk z opakujúcich sa činností v objeme 1,2 až 1,4 mld. eur. Nemecký sektor výroby elektriny poškodzuje dlhé obdobie slabého dopytu a nízkych veľkoobchodných cien. Rozhodnutie krajiny vzdať sa do roku 2022 jadrovej energie zvýšilo tlak na energetické firmy, keďže budú musieť ukončiť prevádzku ziskových jadrových elektrárni.

Skupina RWE pôsobí aj na Slovensku. Od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel v distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a. s. (VSE). Zvyšný podiel VSE ovláda Fond národného majetku SR, akcionárske práva však vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Od roku 2008 na slovenskom trhu s plynom pôsobí aj RWE Gas Slovensko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies