Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
21. februára 2018 12:13 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk ropnej spoločnosti OMV Petrom vzrástol

V záverečnom štvrťroku vlaňajška sa prevádzkový zisk rumunskej ropnej firmy po očistení o vplyv precenenia zásob zvýšil o 26 % na 573 mil. lei (RON).

Prevádzkový zisk rumunskej ropnej spoločnosti OMV Petrom po očistení o vplyv precenenia zásob v štvrtom kvartáli vlaňajška medziročne stúpol o 26 percent na sumu 573 mil. rumunských lei (RON). Voľný tok hotovosti firmy po vyplatení dividend bol za október až december na úrovni 664 mil. RON. Spoločnosť o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke. „V štvrtom kvartáli sme profitovali z vyšších cien komodít,“ uviedla generálna riaditeľka firmy Mariana Gheorgheová.

Za celý minulý rok sa prevádzkový zisk firmy po očistení o vplyv precenenia zásob takmer zdvojnásobil na 3,3 mld. RON, pričom segmenty ťažby a spracovania k tomu prispeli takmer rovnakým dielom. Vlani OMV Petrom na investície vynaložil 3 mld. RON a vyplatil dividendy v sume 0,8 mld. RON. Voľný tok hotovosti bol vo výške 2,7 mld. RON. V priebehu tohto roka ropná spoločnosť plánuje kapitálové výdavky v objeme 3,7 mld. RON.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame