Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
9. mája 2016 14:47 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk poľskej firmy PGNiG posilnil

Najväčší poľský distribútor plynu za január až marec vykázal čistý zisk 1,39 mld. zlotých, pričom v rovnakom období vlaňajška bol vo výške 1,25 mld. PLN.

Poľská spoločnosť PGNiG, ktorá je najväčším distribútorom plynu v krajine, rastom čistého zisku v prvom kvartáli o 11 % prekonala očakávania analytikov, keďže nastal obrat v oblasti odpisov hodnoty zásob plynu a znížili sa náklady firmy. PGNiG o tom informovala v pondelok. Štátom kontrolovaná spoločnosť za január až marec vykázala čistý zisk 1,39 mld. zlotých (PLN), pričom v rovnakom období vlaňajška bol vo výške 1,24 mld. PLN.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali, že čistý zisk firmy PGNiG za prvý štvrťrok bude v sume 891 mil. PLN. Skupina ďalej informovala, že jej zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) medziročne vzrástol o 3 % na 2,39 mld. PLN z úrovne 2,33 mld. PLN, na ktorej bol pred rokom.

Divízia prieskumu a ťažby evidovala v prvom kvartáli medziročný pokles tržieb o 14 % na 1,05 mld. PLN. Jej jadrový zisk medziročne klesol o 29 % na 719 mil. PLM. Divízia obchodu a skladovania tiež zaznamenala pokles tržieb o 14 % na 9,6 mld. PLN, ale jej prevádzkový zisk medziročne stúpol o 3,5 % na 599 mil. PLN. Výrazne oproti prvému kvartálu vlaňajška stúpol prevádzkový zisk divízie distribúcie, a to o 76 % na 533 mil. PLN.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame