Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk OMV v štvrtom kvartáli vzrástol o 23 %

Ropa ťažba more
Ilustračné foto omv.com

Celkovú produkciu ropy a plynu v roku 2015 OMV aktuálne odhaduje na úrovni 300 tis. barelov ropného ekvivalentu denne.

Základný prevádzkový zisk (CCS EBIT) rakúskej ropnej a plynárenskej skupiny OMV v štvrtom kvartáli vlaňajška medziročne vzrástol o 23 % na 545 mil. eur. Čistý zisk patriaci akcionárom sa podľa predbežných neauditovaných výsledkov takmer zdvojnásobil na 348 mil. eur z úrovne 178 mil. eur v štvrtom kvartáli 2013. Spoločnosť zároveň vo štvrtok potvrdila, že napriek minuloročnému prepadu cien ropy o približne 50 % plánuje vyplatiť akcionárom dividendu 1,25 eura za akciu.

Ceny ropy Brent by sa mali podľa spoločnosti tento rok udržať v rozpätí 50 až 60 USD za barel. Celkovú produkciu ropy a plynu v roku 2015 OMV aktuálne odhaduje na úrovni 300 tis. barelov ropného ekvivalentu denne. Spoločnosť zopakovala, že v tomto roku plánuje kapitálové investície v objeme 2,5 až 2,8 mld. eur. To predstavuje pokles oproti skorším plánom, podľa ktorých mali kapitálové investície v roku 2015 dosiahnuť takmer 4 mld. eur.

Spoločnosť OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 95 čerpacích staníc a zamestnáva takmer 1 300 pracovníkov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. februára 2015 12:26

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...