Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto omv.com
19. februára 2015 12:26 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk OMV v štvrtom kvartáli vzrástol o 23 %

Celkovú produkciu ropy a plynu v roku 2015 OMV aktuálne odhaduje na úrovni 300 tis. barelov ropného ekvivalentu denne.

Základný prevádzkový zisk (CCS EBIT) rakúskej ropnej a plynárenskej skupiny OMV v štvrtom kvartáli vlaňajška medziročne vzrástol o 23 % na 545 mil. eur. Čistý zisk patriaci akcionárom sa podľa predbežných neauditovaných výsledkov takmer zdvojnásobil na 348 mil. eur z úrovne 178 mil. eur v štvrtom kvartáli 2013. Spoločnosť zároveň vo štvrtok potvrdila, že napriek minuloročnému prepadu cien ropy o približne 50 % plánuje vyplatiť akcionárom dividendu 1,25 eura za akciu.

Ceny ropy Brent by sa mali podľa spoločnosti tento rok udržať v rozpätí 50 až 60 USD za barel. Celkovú produkciu ropy a plynu v roku 2015 OMV aktuálne odhaduje na úrovni 300 tis. barelov ropného ekvivalentu denne. Spoločnosť zopakovala, že v tomto roku plánuje kapitálové investície v objeme 2,5 až 2,8 mld. eur. To predstavuje pokles oproti skorším plánom, podľa ktorých mali kapitálové investície v roku 2015 dosiahnuť takmer 4 mld. eur.

Spoločnosť OMV vznikla v roku 1956 a v súčasnosti má vedúcu pozíciu integrovaného ropného a plynárenského koncernu v strednej Európe. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej firmy OMV Slovensko od roku 1991, keď bola v Bratislave otvorená prvá čerpacia stanica pod značkou OMV. V súčasnosti je na Slovensku podľa internetovej stránky spoločnosti 95 čerpacích staníc a zamestnáva takmer 1 300 pracovníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies