Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA
12. mája 2015 12:10 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk nemeckej firmy EnBW v prvom kvartáli klesol o 2,3 %

Tretia najväčšia nemecká energetická spoločnosť za január až marec vykázala zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi v sume 728 mil. eur.

Nemecká spoločnosť EnBW, ktorá je treťou najväčšou energetickou firmou v krajine, v prvom kvartáli evidovala pokles jadrového zisku, keďže ju poškodzuje pokračujúca kríza v segmente konvenčnej produkcie energie. Upravený zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v prvom štvrťroku klesol o 2,3 % na 728 mil. eur.

EnBW plánuje podľa zverejnených informácií investovať 14,1 mld. eur a do konca tohto desaťročia viac ako zdvojnásobiť podiel výroby energie z obnoviteľných zdrojov na svojej celkovej produkcii energií a to na úroveň 40 %. Zdroje oboznámené s problematikou pre agentúru Reuters uviedli, že EnBW sa bude uchádzať o kúpu majetku nesolventnej skupiny Prokon vyrábajúcej energiu z obnoviteľných zdrojov. Veterný park skupiny Prokon s kapacitou zhruba 529 megawattov EnBW oceňuje na vyše 500 mil. eur.

Veľká prebytočná kapacita pri výrobe elektriny spôsobila, že veľkoobchodné ceny elektriny klesli na najnižšiu úroveň za 11 rokov. To vyvolalo veľké reštrukturalizácie niektorých najväčších európskych dodávateľov energií vrátane nemeckej spoločnosti E.ON, ktorá sa v závere minulého roka rozhodla rozdeliť na dve firmy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame