Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračná snímka www.powerengineeringint.com
15. novembra 2016 9:09 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk nemeckej energetickej skupiny RWE medziročne klesol

Prevádzkový zisk RWE za január až september oproti rovnakému obdobiu vlaňajška oslabil o 20,1 percenta na 2,116 mld. eur zo sumy 2,648 mld. eur.

Nemecká energetická skupina RWE za január až september vykázala zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 3,821 mld. eur, čiže medziročne klesol o 13,2 percenta z úrovne 4,403 mld. eur. Prevádzkový zisk firmy za prvý až tretí štvrťrok oproti rovnakému obdobiu vlaňajška oslabil o 20,1 percenta na 2,116 mld. eur zo sumy 2,648 mld. eur. Spoločnosť o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

RWE uviedla, že k dôvodom poklesu EBITDA a prevádzkového zisku patrili dodatočné výdavky na údržbu sieťovej infraštruktúry a nezvyčajne slabý obchodný výkon v druhom kvartáli. Čistý zisk RWE za január až september sa medziročne znížil o 99,4 percenta na 11 mil. eur zo sumy 1,935 mld. eur za prvých deväť mesiacov minulého roka. RWE však potvrdila svoju augustovú prognózu, ktorá ráta s celoročným EBITDA v pásme 5,2 mld. až 5,5 mld. eur a prevádzkovým ziskom v rozmedzí 2,8 mld. až 3,1 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies