Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk Gazpromu za prvý polrok klesol o 38 %

Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com

Ruský plynárenský gigant uviedol, že dôvodom zníženia zisku bola vyššia tvorba rezerv na „pochybné záväzky“, ale neobjasnil o aké záväzky ide.

Ruská spoločnosť Gazprom, ktorá je najväčším producentom plynu na svete, za prvý polrok tohto roka podľa ruských účtovných štandardov vykázala čistý zisk v sume 155 mld. rubľov (RUB). V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška ide o pokles o 38 %.

Dôvodom zníženia zisku bola vyššia tvorba rezerv na záväzky, ktoré spoločnosť označila za „pochybné“. Gazprom uviedol, že zisk ovplyvnili rezervy na „pochybné záväzky“ v celkovej sume 179,3 mld. RUB. Neobjasnil však, čo za „pochybné záväzky“ považuje.

Za január až jún minulého roka spoločnosť Gazprom vykázala čistý zisk na úrovni 250,1 mld. RUB. V júni Gazprom zastavil dodávky plynu na Ukrajinu v dôsledku dlhotrvajúceho sporu o cenu plynu a o nezaplatené dodávky, ktorých hodnota je podľa odhadu firmy 5,3 mld. USD.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 13. augusta 2014 16:41

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...