Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gazprom
Sídlo spoločnosti Gazprom gazprom.com
23. januára 2014 11:19 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk Gazpromu medziročne klesol o 10 %

Ruský plynárenský gigant v treťom kvartáli vlaňajška dosiahol čistý zisk 276 miliárd rubľov.

Ruská energetická spoločnosť Gazprom OAO, ktorá je najväčším producentom plynu na svete, za tretí štvrťrok minulého roka vykázala čistý zisk 276 mld. rubľov (RUB). V medziročnom porovnaní to predstavovalo 10-percentný pokles zisku. Firma svojim výsledkom za júl až september však aj tak prekonala očakávania. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že zisk spoločnosti bude vzhľadom na nižšie domáce tržby nižší a jeho výšku odhadovali iba v objeme 259 mld. RUB.

Štátom kontrolovaný ruský energetický gigant, ktorý ma monopol na export plynu, ďalej vo štvrtok informoval, že jeho tržby v treťom štvrťroku sa oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka zvýšili o 7 % na sumu 1,2 bil. RUB. Zisk spoločnosti za január až september 2013 sa medziročne zvýšil o 4 %.

Gazprom OAO v súvislosti so svojimi výsledkami za január až september neinformoval o nijakých zľavách pre európskych klientov, ktoré sú súčasťou revízie dlhodobých kontraktov o dodávkach plynu. Takéto finančné vyrovnanie negatívne ovplyvnilo výsledky firmy v rovnakom období minulého roka.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame