Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
18. februára 2014 16:22 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy Wood Group vlani posilnil

Britská firma podnikajúca v oblasti služieb pre energetiku za minulý rok vykázala zisk pred zdanením na úrovni 413 miliónov amerických dolárov, čo bolo jeho zvýšenie o 14 %.

Britská spoločnosť Wood Group, ktorá podniká v oblasti služieb pre ropné, plynárenské a elektrárenské firmy, za minulý rok vykázala zisk pred zdanením na úrovni 413 mil. USD pri tržbách v objeme 7,1 mld. USD. Tento výsledok je mierne slabší, ako prognózovali analytici, ktorých svojom prieskume oslovila agentúra Reuters. Analytici predpovedali, že zisk firmy pred zdanením za vlaňajšok bude v sume 445 mil. USD pri tržbách vo výške 7,2 mld. USD.

Pre firmy podnikajúce v oblasti služieb pre ropné spoločnosti bol vlaňajšok náročný, keďže sa skončilo obdobie rokov veľkých ziskov, ktoré boli výsledkom vysokých cien ropy a rekordných investícií ropných podnikov. Zisk Wood Group za rok 2013 však vzrástol o 14 %, pretože dobrý výkon v oblasti služieb vykompenzoval slabosť divízie plynových turbín.

Firma očakáva silný dopyt po službách zo strany amerického sektora ťažby z bridlíc. Predpokladá, že to pomôže jej celkovému rastu napriek slabšiemu výhľadu jej hlavnej divízie inžinierskych služieb. Wood Group sa nedávno viac sústredila na sektor ťažby ropy a plynu v USA a v novembri minulého roka kúpila americkú firmu Elkhorn pôsobiacu v oblasti služieb pre energetiku. Šéf spoločnosti Wood Group Bob Keiller uviedol, že táto akvizícia by mala pomôcť rastu firmy v tomto roku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame