Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk firmy Seadrill v prvom štvrťroku poklesol

Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net

Nórsky prevádzkovateľ ropných morských plošín v prvom kvartáli dosiahol zisk pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 711 mil. USD, v rovnakom období minulého roka bol v objeme 1,06 mld. USD.

Nórska spoločnosť Seadrill, ktorá je druhým najväčším prevádzkovateľom ropných morských plošín na svete, za prvý štvrťrok vykázala lepší zisk, ako sa očakávalo. Uviedla však, že jej zisk v druhom štvrťroku klesne, keďže pokračuje zmenšovanie objemu objednávok. Firma Seadrill v prvom kvartáli evidovala pokles zisku pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) na sumu 711 mil. USD z úrovne 1,06 mld. USD v rovnakom období minulého roka. Prekonala však očakávania, že bude iba vo výške 638 mil. USD.

„Predpokladá sa, že v druhom štvrťroku Seadrill dosiahne o zhruba 70 mil. USD menší zisk EBITDA ako v prvom kvartáli,“ uviedla spoločnosť. Hodnota objednávok totiž v období januára až marca medzikvartálne klesla na 15,4 mld. USD z úrovne 17,2 mld. USD. Firma ďalej konštatovala, že jej program znižovania nákladov, ktorý začala v roku 2014, už viedol k úsporám v sume približne 250 mil. USD.

Spoločnosť predpokladá, že oslabenie trhu bude pravdepodobne pokračovať aj počas celého roku 2016. Nicholas Green, analytik firmy Bernstein Research, tiež uviedol, že výhľad vrtných spoločností je naďalej veľmi nepriaznivý. „Potrebujeme byť svedkami toho, že pokračuje zvyšovanie dopytu, ale to sa pravdepodobne v nasledujúcich osemnástich mesiacoch nestane,“ konštatoval.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...