Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shell
Ilustračné foto. SITA/AP
2. novembra 2017 13:02 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy Royal Dutch Shell prekonal očakávania

Čistý zisk ropnej firmy za júl až september stúpol na 4,1 mld. USD.

Britsko-holandská ropná a plynárenská spoločnosť Royal Dutch Shell ziskom za tretí štvrťrok prekonala očakávania. Firma totiž profitovala z vyšších cien a z expanzie produkcie plynu. Shell vo štvrtok informoval, že jeho čistý zisk za júl až september stúpol na 4,1 mld. USD zo sumy 1,4 mld. USD v treťom kvartáli vlaňajška. Analytici prognózovali, že zisk firmy za tretí štvrťrok tohto roka bude 3,7 mld. USD.

Spoločnosť chce zostať konkurencieschopná

Zisk ropnej spoločnosti bez zohľadnenia zmien hodnoty zásob bol v treťom štvrťroku tiež vo výške 4,1 mld. USD, pričom v rovnakom období pred rokom bol v objeme 2,8 mld. USD. V októbri Shell podpísal dohodu o kúpe firmy NewMotion, ktorá prevádzkuje vyše 30 tis. súkromných nabíjacích staníc pre elektrické autá v Holandsku, Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii. Shell tvrdí, že sa chystá na príchod dní, kedy dopyt po rope začne klesať.

Generálny riaditeľ firmy Shell Ben van Beurden vyhlásil, že bude hľadať „veľmi agresívne scenáre“, aby spoločnosť zostala konkurencieschopná vo svete, ktorý získava viac energie z obnoviteľných zdrojov a menej z ropy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame