Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Putin Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP
4. februára 2014 16:33 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy Rosnefť vlani stúpol o 51 %

Ropný gigant za rok 2013 vykázal čistý zisk v objeme 551 miliárd rubľov.

Ruský ropný gigant Rosnefť v minulom roku dosiahol rast zisku o 51 %. Najväčší svetový producent ropy v rámci podnikov, z ktorých akciami sa obchoduje na burze, v utorok informoval, že jeho minuloročný čistý zisk vzrástol na sumu 551 mld. rubľov (RUB). Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, odhadovali, že zisk firmy za rok 2013 bude v objeme 511 mld. RUB.

Minuloročné tržby spoločnosti Rosnefť sa zväčšili o 52 % na 4,69 bil. RUB. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) sa zvýšil o 53 % na 947 mld. RUB. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpovedali, že tento zisk bude vo výške 948 mld. RUB.

„Rok 2013 bol rokom transformácie v histórii firmy,“ uviedol šéf spoločnosti Rosnefť Igor Sečin. „Napriek náročnej makroekonomickej situácii , firma vykázala rekordné výsledky v oblasti ťažby aj v rafinérskej oblasti vďaka zvýšeniu efektivity, zručnému využitiu moderných technológií a expanzii podnikania v súlade s našimi strategickými prioritami,“ povedal Sečin.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame