Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP
11. novembra 2016 11:18 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy Rosnefť klesol

Čistý zisk najväčšieho ruského producenta ropy počas júla až septembra klesol na 26 mld. rubľov z úrovne 89 mld. RUB, na ktorej bol v druhom kvartáli.

Spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, v treťom štvrťroku evidovala medzikvartálny pokles čistého zisku patriaceho akcionárom na sumu 26 mld. rubľov (RUB) z úrovne 89 mld. RUB, na ktorej bol za obdobie apríla až júna. Spoločnosť o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke. Výšku zisku negatívne ovplyvnilo zvýšenie exportného cla. V dôsledku výrazného rastu cien ropy v druhom štvrťroku sa totiž základ pre exportné clo podstatne zvýšil, hoci priemerná cena ropy v treťom štvrťroku sa takmer nezmenila.

Celkové tržby firmy za júl až september oproti druhému štvrťroku oslabili mierne, a to na sumu 1,223 bil. RUB u úrovne 1,232 bil. RUB. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) sa v treťom kvartáli znížil na 292 mld. RUB zo sumy 348 mld. RUB, na ktorej bol v predchádzajúcom štvrťroku. Kapitálové výdavky medzikvartálne stúpli o 8,4 percenta na 167 mld. RUB vzhľadom na plánované zvýšenie objemu ťažby.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies