Zisk firmy Rosnefť klesol

11. novembra 2016 11:18
SITA

Čistý zisk najväčšieho ruského producenta ropy počas júla až septembra klesol na 26 mld. rubľov z úrovne 89 mld. RUB, na ktorej bol v druhom kvartáli.

Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP

Spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším ruským producentom ropy, v treťom štvrťroku evidovala medzikvartálny pokles čistého zisku patriaceho akcionárom na sumu 26 mld. rubľov (RUB) z úrovne 89 mld. RUB, na ktorej bol za obdobie apríla až júna. Spoločnosť o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke. Výšku zisku negatívne ovplyvnilo zvýšenie exportného cla. V dôsledku výrazného rastu cien ropy v druhom štvrťroku sa totiž základ pre exportné clo podstatne zvýšil, hoci priemerná cena ropy v treťom štvrťroku sa takmer nezmenila.

Celkové tržby firmy za júl až september oproti druhému štvrťroku oslabili mierne, a to na sumu 1,223 bil. RUB u úrovne 1,232 bil. RUB. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) sa v treťom kvartáli znížil na 292 mld. RUB zo sumy 348 mld. RUB, na ktorej bol v predchádzajúcom štvrťroku. Kapitálové výdavky medzikvartálne stúpli o 8,4 percenta na 167 mld. RUB vzhľadom na plánované zvýšenie objemu ťažby.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?