Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
27. augusta 2015 17:23 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy PetroChina rapídne klesol

Čistý zisk najväčšieho čínskeho producenta ropy a plynu za január až jún medziročne klesol na 25,4 mld. jüanov (CNY) z úrovne 68,1 mld. CNY.

Spoločnosť PetroChina, ktorá je najväčším čínskym producentom ropy a plynu, v prvom polroku tohto roka evidovala pokles zisku o 63 %. Čistý zisk spoločnosti za január až jún klesol na 25,4 mld. jüanov (CNY) z úrovne 68,1 mld. CNY v rovnakom období minulého roka. Štátna spoločnosť o tom informovala vo štvrtok v správe pre burzu v Hongkongu. Prevádzkový zisk divízie prieskumu a ťažby sa medziročne zmenšil o 68 % na 32,9 mld. CNY vzhľadom na nízke globálne ceny ropy.

Firma PetroChina za prvý polrok oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zväčšila ťažbu ropy o 2,6 % na 477,5 mil. barelov. Spoločnosť však predpokladá, že za celý tento rok sa jej produkcia ropy zmenší o takmer 2 % na 927,1 mil. barelov. Divízia ťažby plynu a plynovodov v prvom polroku evidovala výrazné zlepšenie hospodárenia. Jej prevádzkový zisk stúpol o 264 % na 14,9 mld. CNY. Podiel firmy na čínskom trhu so zemným plynom je v súčasnosti na úrovni 70 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame