Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rwe innogy
Centrála firmy v Essene innogy.com
12. marca 2018 12:11 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy innogy stúpol

Za minulý rok nemecká energetická firma vykázala upravený čistý zisk 1,224 mld. eur.

Nemecká energetická spoločnosť innogy, ktorá je dcérou firmy RWE AG, za minulý rok rok vykázala rast upraveného zisku pred úrokmi a zdanením (EBIT) o 3 percentá na sumu 2,816 mld. eur, čo bolo v súlade s jej plánom. Upravený čistý zisk firmy v minulom roku posilnil o 9 percent na 1,224 mld. eur. Dozorná rada spoločnosti preto na valnom zhromaždení navrhne, aby sa za rok 2017 vyplatili dividendy vo výške 1,60 eura na akciu.

Innogy o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke. V roku 2018 spoločnosť plánuje dosiahnuť upravený zisk pred úrokmi a zdanením na úrovni približne 2,7 mld. eur a upravený čistý zisk vo výške 1,1 mld. eur.

Na prevzatí 76,8-percentného podielu v innogy prostredníctvom rozsiahlej výmeny majetku sa so skupinou RWE dohodla nemecká energetická skupina E.ON. V rámci transakcie má RWE nadobudnúť 16,67-percentný podiel v skupine E.ON. Cieľom prevzatia je úplná integrácia spoločnosti innogy do skupiny E.ON, ktorá o tom informovala v nedeľu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame