Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto
23. októbra 2017 15:50 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy Halliburton prekvapil

Poskytovateľ služieb na ropných poliach za tretí štvrťrok vykázal čistý zisk 365 mil. USD čiže 42 centov na akciu, analytici predpovedali 38 centov na akciu.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb na ropných poliach, počas júla až septembra dosiahla čistý zisk v objeme 365 mil. USD. Zisk na akciu za tretí štvrťrok bol v sume 42 centov, čím firma Halliburton prekonala očakávania trhu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks Investment Research, v priemere odhadovali, že zisk na akciu bude 38 centov. V druhom štvrťroku tohto roka bol čistý zisk firmy 28 mil. USD, čiže 3 centy na akciu.

Tržby firmy Halliburton za júl až september medzikvartálne posilnili o 10 percent na 5,44 mld. USD, čo tiež prekonalo očakávania trhu. Analytici oslovení v prieskume spoločnosti Zacks predpovedali, že tržby budú vo výške 5,32 mld. USD. Od začiatku tohto roka hodnota akcií firmy Halliburton oslabila o 20 percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame