Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk firmy Gazprom Nefť medziročne stúpol

Ropa ťažba more
SITA/AP Ilustračné foto

Spoločnosť Gazprom Nefť, ktorá je štvrtým najväčším ruským producentom ropy, za druhý štvrťrok vykázala medziročný rast zisku o 26 %. Jeho rast je väčší, ako sa prognózovalo, pričom je výsledkom menších strát vyplývajúcich z vývoja kurzu rubľa. Firma, ktorá je ropnou divíziou monopolného exportéra plynu Gazprom, v druhom kvartáli dosiahla čistý zisk 38,1 milárd rubľov. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpovedali, že bude v sume 36,2 miliárd rubľov.

Tržby spoločnosti Gazprom Nefť za apríl až jún medziročne oslabili o 1 % na úroveň 298,8 miliárd rubľov. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) však posilnil o 9 % na 68,526 miliárd rubľov. Tento výsledok je v súlade s prognózami. Hodnota akcií spoločnosti o 8:30 GMT sa na moskovskom akciovom trhu nezmenila, čiže sa im darilo lepšie, keďže celkový trh o 0,8 % oslabil.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...