Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON ZSE eon
Vlajka s logom spoločnosti E.ON AP
13. novembra 2013 10:30 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy E.ON za január až september klesol

Nemecká energetická spoločnosť E.ON, ktorá je najväčšou v krajine, za január až september tohto roka evidovala pokles zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) o 19 % na sumu 7,117 mld. eur. Nenaplnila tak predpoklad analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí prognózovali, že bude na úrovni 7,179 mld. eur. Firma v stredu zredukovala svoj odhad celoročného zisku EBITDA. Očakáva, že bude v pásme 9,2 až 9,3 mld. eur. Predtým odhadovala, že jej celoročný zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi bude v rozmedzí 9,2 až 9,8 mld. eur.

Nemecké energetické spoločnosti, ktoré poškodilo rozhodnutie Berlína vzdať sa do roku 2022 jadrovej energetiky, čelia aj negatívnemu vplyvu masívnej expanzie výroby energie z obnoviteľných zdrojov a prudkému poklesu veľkoobchodných cien elektriny. Od roku 2008, kedy kulminovali, sa veľkoobchodné ceny elektriny v Nemecku znížili o viac ako o polovicu. Ceny poškodili ekonomické problémy v Európe, ktoré viedli k slabému dopytu po energii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame