Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON EON ZSE
Ilustračné foto. SITA/AP
7. mája 2015 10:11 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy E.ON klesol v prvom kvartáli takmer o desatinu

Zisk najväčšej nemeckej energetickej spoločnosti negatívne ovplyvnili najmä výsledky v oblasti výroby a obchodu s energiou.

Najväčšia nemecká energetická spoločnosť E.ON vykázala v prvom kvartáli pokles zisku. Ako informovala vo štvrtok spoločnosť, jej zisk pred započítaním úrokov, daní a odpisov (EBITDA) v prvom štvrťroku oslabil o 9 % na 2,83 mld. eur. Výsledok tak prekonal očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí prognózovali, že zisk bude na úrovni 2,69 mld. eur.

Zisk firmy negatívne ovplyvnili najmä výsledky v oblasti výroby a obchodu s energiou. Túto oblasť plánuje spoločnosť vyčleniť a zamerať sa na podnikanie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie. „Táto transformácia predstavuje našu systematickú reakciu na dramaticky sa meniaci svet energie,“ uviedol šéf spoločnosti Johannes Teyssen v liste akcionárom. Vyčlenená spoločnosť bude uvedená na burzu cenných papierov niekedy v polovici budúceho roka.

Nemecká firma E.ON pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť kúpila 49-percentný podiel ZSE v roku 2002. Vtedy zaplatila za minoritný podiel 330 mil. eur. V skupine ZSE vlastní akcie prostredníctvom firiem E.ON Energie AG (10 %) a E.ON Slovensko (39 %). Zvyšný 51-percentný podiel vlastní štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR. Západoslovenská energetika je elektroenergetickou spoločnosťou. Svojim zákazníkom predáva elektrinu ale aj zemný plyn.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies