Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
31. januára 2014 11:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy Conoco sa medziročne zvýšil

Najväčšia americká spoločnosť v oblasti ťažby ropy za štvrtý kvartál 2013 vykázala zisk 2,5 mld. USD, v rovnakom kvartáli predošlého roka bol v sume 1,4 mld. USD.

Spoločnosť ConocoPhillips, ktorá je najväčšou americkou firmou v oblasti ťažby ropy, v štvrtom kvartáli dosiahla vyšší zisk, ako sa očakávalo. Pomohol jej k tomu predaj alžírskej divízie a zväčšenie ťažby ropy v severnej Amerike. Firma Conoco, ktorá v roku 2012 predala svoju rafinérsku divíziu, okrem toho predala za miliardy dolárov menej výnosný majetok, aby sa sústredila na ziskovejšiu ťažbu ropy z bridlíc v severnej Amerike.

Za október až december minulého roka bol zisk ConocoPhillips v sume 2,5 mld. USD, čiže 2 USD na akciu. V rovnakom období predchádzajúceho roka pritom bol iba na úrovni 1,4 mld. USD, čiže 1,16 USD na akciu. Zisk firmy na akciu bez zahrnutia jednorazových položiek bol za štvrtý kvartál vlaňajška na úrovni 1,40 USD. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, v priemere odhadovali, že bude vo výške 1,31 USD na akciu.

Ťažba ropy a plynu firmou Conoco v záverečnom kvartáli roka 2013 bola v objeme 1,518 mil. barelov ropného ekvivalentu denne. Medziročne sa tak znížila, keďže v rovnakom období roka 2012 bola v objeme 1,607 mil. barelov ropného ekvivalentu denne. V prvom kvartáli tohto roka spoločnosť očakáva ťažbu ropy a plynu z existujúcich ložísk v objeme 1,49 až 1,53 mil. barelov ropného ekvivalentu denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies