Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Rosemary Ratcliff/FreeDigitalPhotos.net
1. februára 2014 11:05 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk firmy Chevron medziročne poklesol

V období októbra až decembra dosiahla druhá najväčšia americká ropná spoločnosť čistý zisk 4,93 mld. USD, v rovnakom štvrťroku predošlého roka bol vo výške 7,25 mld. USD.

Spoločnosť Chevron Corp, ktorá je druhou najväčšou americkou ropnou firmou, za štvrtý kvartál vykázala zisk, ktorého výška je v súlade s očakávaniami trhu. Firma v období októbra až decembra dosiahla čistý zisk 4,93 mld. USD, čiže 2,57 USD na akciu. Išlo o pokles v porovnaní s rovnakým štvrťrokom predošlého roka, kedy bol vo výške 7,25 mld. USD, čiže 3,70 USD na akciu. Zisk jej rafinérskej divízie sa zmenšil o 58 %, keďže oslabili marže.

Ťažba ropy a zemného plynu firmou Chevron Corp v štvrtom kvartáli 2013 klesla o 3,4 % na 2,6 mil. barelov ropného ekvivalentu denne. Spoločnosť uviedla, že posilnenie produkcie v USA a Nigérii nebolo dostatočné na to, aby vykompenzovalo zmenšujúcu sa ťažbu zo starších ložísk v iných častiach sveta. Hodnota akcií firmy Chevron Corp v piatok pred otvorením obchodovania na burze klesla o 0,7 % na 115,69 USD na akciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame