Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ExxonMobil Exxon Mobil
Ilustračné foto. SITA/AP
30. januára 2014 18:25 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk Exxon Mobil medziročne poklesol

Za október až december spoločnosť vykázala čistý zisk 8,35 miliárd USD, jej zisk za rovnaké obdobie predchádzajúceho roka bol v sume 9,95 miliárd USD.

Firma Exxon Mobil Corp, najväčšia ropná spoločnosť na svete v rámci firiem, s ktorých akciami sa obchoduje na burze, za štvrtý kvartál vykázala nižší zisk, ako sa očakávalo. Nové ložiská totiž nedokázali vykompenzovať pokles produkcie zo starších vrtov. Počas štvrtkového ranného obchodovania sa hodnota akcií firmy znížila o takmer 2 % na 93,28 USD za kus.

Za október až december spoločnosť Exxon Mobil vykázala čistý zisk 8,35 mld. USD, čiže 1,91 USD na akciu. Jej zisk za rovnaké obdobie predchádzajúceho roka bol v sume 9,95 mld. USD, čiže 2,20 USD na akciu. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters odhadovali, že zisk za záverečný štvrťrok vlaňajška bude 1,92 USD na akciu.

Ťažba ropy a zemného plynu spoločnosťou Exxon Mobil v štvrtom kvartáli medziročne oslabila o 1,8 %. Problém klesajúcej produkcie sa stal typickým pre nadnárodné energetické skupiny, keďže ťažba zo starších ropných vrtov je podstatne nižšia. To zvýšilo počet veľkých a riskantných prieskumných projektov v snahe nájsť nové ložiská v odľahlých oblastiach.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame