Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk Enelu v prvom kvartáli stúpol

Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it

Za január až marec talianska energetická spoločnosť vykázala jadrový zisk v sume 4,023 mld. eur, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška rast o 0,8 %.

Talianska energetická spoločnosť Enel v prvom kvartáli dosiahla medziročný rast tržieb aj zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), ale čistý zisk skupiny oslabil. Za január až marec spoločnosť vykázala jadrový zisk v sume 4,023 mld. eur, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška rast o 0,8 %. Tržby Enelu medziročne stúpli o 9,8 % na 19,97 mld. eur, ale čistý zisk skupiny medziročne klesol o 6,7 % na 810 mil. eur. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré zverejnil Enel.

Podľa generálneho riaditeľa Enelu Francesca Staraceho silné zotavenie podnikania firmy v Latinskej Amerike v kombinácii s pokračujúcim pozitívnym výkonom retailového podnikania v Taliansku a na Pyrenejskom polostrove a tiež slušný rast produkcie energie z obnoviteľných zdrojov boli faktormi, ktoré prispeli k dobrým výsledkom spoločnosti za prvý štvrťrok. Jadrový zisk z podnikania Enelu v Latinskej Amerike v prvom kvartáli stúpol o 33,3 % na 736 mil. eur a jadrový zisk výroby energie z obnoviteľných zdrojov vzrástol o 11,4 % na 536 mil. eur. Do bilancie Enelu k 31. marcu 2015 nie sú zahrnuté aktíva a pasíva firiem, ktoré Enel predáva, čiže Slovenské elektrárne a SE Hydropower.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...