Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
11. mája 2015 11:44 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk Enelu v prvom kvartáli stúpol

Za január až marec talianska energetická spoločnosť vykázala jadrový zisk v sume 4,023 mld. eur, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška rast o 0,8 %.

Talianska energetická spoločnosť Enel v prvom kvartáli dosiahla medziročný rast tržieb aj zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), ale čistý zisk skupiny oslabil. Za január až marec spoločnosť vykázala jadrový zisk v sume 4,023 mld. eur, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška rast o 0,8 %. Tržby Enelu medziročne stúpli o 9,8 % na 19,97 mld. eur, ale čistý zisk skupiny medziročne klesol o 6,7 % na 810 mil. eur. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré zverejnil Enel.

Podľa generálneho riaditeľa Enelu Francesca Staraceho silné zotavenie podnikania firmy v Latinskej Amerike v kombinácii s pokračujúcim pozitívnym výkonom retailového podnikania v Taliansku a na Pyrenejskom polostrove a tiež slušný rast produkcie energie z obnoviteľných zdrojov boli faktormi, ktoré prispeli k dobrým výsledkom spoločnosti za prvý štvrťrok. Jadrový zisk z podnikania Enelu v Latinskej Amerike v prvom kvartáli stúpol o 33,3 % na 736 mil. eur a jadrový zisk výroby energie z obnoviteľných zdrojov vzrástol o 11,4 % na 536 mil. eur. Do bilancie Enelu k 31. marcu 2015 nie sú zahrnuté aktíva a pasíva firiem, ktoré Enel predáva, čiže Slovenské elektrárne a SE Hydropower.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies