Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina
Ilustračné foto SITA
7. marca 2014 12:57 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk EnBW v minulom roku klesol o 5,3 %

Upravený zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) vlani oslabil na sumu 2,22 mld. eur.

Tretia najväčšia nemecká energetická spoločnosť EnBW za minulý rok vykázala pokles základného zisku o 5,3 %. Uviedla, že jeho oslabenie je možné aj v tomto roku. Jej konvenčné elektrárne totiž nedokážu konkurovať výrobcom elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorí dostávajú dotácie. EnBW uviedla, že jej upravený zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) za rok 2013 klesol na sumu 2,22 mld. eur, pričom v tomto roku by mohol oslabiť o ďalších 5 %.

Na EnBW, podobne ako na jej väčších konkurentov E.ON a RWE, negatívne vplývajú nízke veľkoobchodné ceny elektriny. Ceny smerom nadol tlačí výroba elektriny v solárnych a veterných elektrárňach a tiež v elektrárňach využívajúcich ako palivo biomasu, ale aj relatívne slabý dopyt. Firma sa snaží prispôsobiť situácii predajom rôznych aktív v hodnote až do 2,7 mld. eur, rozšírením výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a podnikaním v oblasti energetických služieb. EnBW uviedla, že tento rok zvýši svoj plán v oblasti inštalácie kapacity nových veterných turbín v Nemecku na 1 000 megawattov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame