Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chevron
Ilustračné foto SITA/AP
26. apríla 2013 0:00 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk Chevronu medziročne klesol o 4,5 %

Nižšie ceny ropy ubrali v prvom štvrťroku zo zisku druhej najväčšej americkej ropnej spoločnosti Chevron Corp. Na hospodársky výsledok firmy zároveň nepriaznivo vplývalo prerušenie výroby v dvoch z jej troch najväčších rafinérií v USA. Spoločnosť v piatok informovala, že jej čistý zisk za január až marec medziročne oslabil o 4,5 % na 6,18 mld. USD čiže 3,18 USD na akciu z úrovne 6,47 mld. USD čiže 3,27 USD na akciu. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali, že čistý zisk Chevronu bude 3,08 USD na akciu.

Zisk spoločnosti z ťažby ropy a plynu v USA klesol v prvom kvartáli o približne štvrtinu na 1,13 mld. USD. Zisk firmy v USA z rafinérskej a obchodnej činnosti oslabil o viac ako 70 %. Príčinou boli plánované práce v najväčšej rafinérii Chevronu v Mississippi a pretrvávanie výpadku výroby v najstaršej rafinérii spoločnosti v kalifornskom Richmonde. Po vlaňajšom augustovom požiari v rafinérii v Richmonde sa Chevron ešte stále len snaží dostať tamojšiu výrobu na normálnu úroveň.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame