Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Ilustračné foto
1. augusta 2017 12:28 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk britskej firmy BP v druhom kvartáli klesol o 5 %

Firma za apríl až jún vykázala základný zisk po úprave o jednorázové položky a o zmeny hodnoty zásob v sume 684 mil. USD.

Britská ropná spoločnosť BP v druhom kvartáli evidovala pokles základného zisku o 5 percent, keďže na hospodárske výsledky firmy naďalej negatívne vplývala havária na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive z roku 2010. Základný zisk firmy po úprave o jednorázové položky a o zmeny hodnoty zásob za apríl až jún klesol na 684 mil. USD z úrovne 720 mil. USD, na ktorej bol za rovnaké obdobie vlaňajška. Firma však za druhý štvrťrok vykázala čistý zisk 144 mil. USD, pričom v rovnakom období pred rokom to bola strata 1,42 mld. USD.

Spoločnosť BP v druhom kvartáli vyčlenila ďalších 347 mil. USD na pokrytie škôd a ďalších výdavkov súvisiacich s únikom ropy do Mexického zálivu pri havárii na ropnej plošine Deepwater Horizon. Celkové výdavky firmy, ktoré sú dôsledkom tejto havárie, tak stúpli na 63,2 mld. USD. Čistý dlh firmy BP sa zvýšil na 39,8 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame