Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
5. februára 2016 13:30 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk britskej firmy BG Group klesol o 22 %

Britská ropná a plynárenská spoločnosť za štvrtý kvartál vykázala zisk pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 1,43 mld. USD.

Britská ropná a plynárenská spoločnosť BG Group v záverečnom kvartáli minulého roka evidovala pokles jadrového zisku o 22 %. Za október až december BG Group vykázala zisk pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 1,43 mld. USD. Firmu, ktorá sa 15. februára stane súčasťou spoločnosti Shell, totiž negatívne ovplyvnilo to, že ceny ropy v štvrtom kvartáli vlaňajška sa znížili o ďalších približne 20 percent.

BG ďalej v piatok informovala, že jej divízia skvapalneného plynu LNG v minulom roku zvýšila produkciu o 63 percent predovšetkým vďaka plynulému rozšíreniu austrálskeho projektu produkcie skvapalneného plynu Queensland Curtis. Dodatočné objemy produkcie sa predali väčšinou v Ázii, pričom počet nákladných lodí smerujúcich do tohto regiónu sa medziročne zväčšil o 72 percent na 208.

Úspešnosť LNG divízie firmy BG znamená, že Shell sa stane najväčším obchodníkom so skvapalneným plynom na svete. „Sme presvedčení, že kvalitné portfólio firmy BG pozitívne prispeje k spojenej spoločnosti Shell-BG,“ uviedli analytici firmy Bernstein. Hodnota akcií BG Group v piatok do 9:09 GMT posilnila o 1,1 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame