Zisk britskej firmy BG Group klesol o 22 %

5. februára 2016 13:30

Britská ropná a plynárenská spoločnosť za štvrtý kvartál vykázala zisk pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 1,43 mld. USD.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Britská ropná a plynárenská spoločnosť BG Group v záverečnom kvartáli minulého roka evidovala pokles jadrového zisku o 22 %. Za október až december BG Group vykázala zisk pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 1,43 mld. USD. Firmu, ktorá sa 15. februára stane súčasťou spoločnosti Shell, totiž negatívne ovplyvnilo to, že ceny ropy v štvrtom kvartáli vlaňajška sa znížili o ďalších približne 20 percent.

BG ďalej v piatok informovala, že jej divízia skvapalneného plynu LNG v minulom roku zvýšila produkciu o 63 percent predovšetkým vďaka plynulému rozšíreniu austrálskeho projektu produkcie skvapalneného plynu Queensland Curtis. Dodatočné objemy produkcie sa predali väčšinou v Ázii, pričom počet nákladných lodí smerujúcich do tohto regiónu sa medziročne zväčšil o 72 percent na 208.

Úspešnosť LNG divízie firmy BG znamená, že Shell sa stane najväčším obchodníkom so skvapalneným plynom na svete. „Sme presvedčení, že kvalitné portfólio firmy BG pozitívne prispeje k spojenej spoločnosti Shell-BG,“ uviedli analytici firmy Bernstein. Hodnota akcií BG Group v piatok do 9:09 GMT posilnila o 1,1 percenta.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?