Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
Čistý zisk firmy bol treťom kvartáli tohto roka v sume 3,692 mld. USD, zatiaľ čo analytici očakávali zisk 3,17 mld. USD. bp.com
29. októbra 2013 14:05 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

Zisk BP v treťom kvartáli prekonal očakávania

Štvrťročný zisk britskej ropnej spoločnosti BP Plc prekonal očakávania. Firma zároveň zvýšila vyplácanie dividend a prisľúbila, že predá viac aktív a výnos vyplatí akcionárom. BP informovala, že jej čistý zisk bol treťom kvartáli tohto roka v sume 3,692 mld. USD, zatiaľ čo analytici očakávali zisk 3,17 mld. USD. Zisk však bol výrazne nižší v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška, kedy bol v sume 5,017 mld. USD. Dôvodom poklesu boli hlavne slabšie marže, odpredaj rafinérií a pokles príjmov z jej podnikania v Rusku. V druhom kvartáli tohto roka vykázala firma zisk 2,712 mld. USD. Negatívne na výsledky firmy vtedy vplývali daňové odvody v Rusku.

Spoločnosť zvýšila štvrťročné dividendy o 5,6 % na 9,5 centu na akciu a uviedla, že počas nasledujúcich dvoch rokov predá aktíva za 10 mld. USD. BP už doposiaľ predala aktíva za 38 mld. USD, aby zaplatila škody po ropnej katastrofe v Mexickom zálive v roku 2010. BP očakáva celkové náklady na finančné vyrovnanie škôd v súvislosti s touto udalosťou v sume 42,5 mld. USD. Spoločnosť ubezpečila investorov, že objem kapitálových výdavkov pre budúci rok zostane stabilný na úrovni 24 až 25 mld. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies