Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ExxonMobil Exxon Mobil
Ilustračné foto. SITA/AP
31. januára 2017 17:32 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Zisk amerického ropného koncernu Exxon sa prepadol

Ropná firma za štvrtý kvartál vykázala čistý zisk 1,68 mld. USD, čiže 41 centov na akciu. Výšku zisku ovplyvnili odpisy hodnoty majetku v sume 2 mld. USD.

Zisk americkej ropnej a plynárenskej spoločnosti Exxon Mobil v štvrtom kvartáli klesol o 40 percent. Firma v utorok informovala, že za október až december dosiahla čistý zisk 1,68 mld. USD, čiže 41 centov na akciu. Tento výsledok zohľadňuje odpisy hodnoty majetku v sume 2 mld. USD. Analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research odhadovali, že Exxon dosiahne zisk 72 centov na akciu. Bez odpisu hodnoty majetku by Exxon vykázal zisk 89 centov na akciu.

Ropná a plynárenská firma za október až december dosiahla tržby v sume 61,02 mld. USD, čiže menej ako prognózovali analytici oslovení spoločnosťou Zacks, ktorí odhadovali, že tržby budú v objeme 63,57 mld. USD. Ťažba ropy a plynu firmou Exxon v štvrtom kvartáli klesla o 3 percentá. Podobne ako iné veľké ropné firmy Exxon reagoval na pokles cien ropy redukciou kapitálových výdavkov a výdavkov na prieskum. Výdavky firmy v štvrtom kvartáli medziročne klesli o 35 percent.

Pred otvorením riadneho utorkového obchodovania na americkej burze sa hodnota akcií spoločnosti Exxon Mobil zvýšila o 24 centov na úroveň 85,10 USD za kus. Od začiatku tohto roka do zatvorenia pondelkového obchodovania však akcie firmy oslabili o 6 percent.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame