Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Premiér Robert Fico minister hospodárstva Peter Žiga MH
Premiér Robert Fico (uprostred vľavo) a minister hospodárstva Peter Žiga (uprostred vpravo) počas oficiálneho uvedenia ministra na rezort. SITA
29. marca 2016 19:39 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Žiga: Energetika bude jednou z priorít

Nový minister hospodárstva SR Peter Žiga plánuje s koaličnými partnermi viesť debatu o systéme investičných stimulov a o podnikateľskom prostredí.

Prioritami nového ministra hospodárstva SR Petra Žigu by mali byť oblasti energetiky, podnikateľského prostredia z hľadiska zahraničného obchodu a poskytovania investičných stimulov. Ako ďalej na utorkovom brífingu uviedol nový minister, o systéme investičných stimulov a o podnikateľskom prostredí sa bude viesť debata s koaličnými partnermi.

„Spoločne s Ministerstvom financií SR budeme pripravovať či už finančnú alebo hospodársku politiku štátu, a tá by sa mala pretaviť aj do programového vyhlásenia vlády,“ pokračoval minister. Na stretnutí s premiérom vlády SR diskutoval nový minister prevažne o programovom vyhlásení vlády, predsedníctve Slovenska v Rade EÚ a o stave rezortu hospodárstva. Peter Žiga predtým pôsobil ako minister životného prostredia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame