Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žiga: Energetika bude jednou z priorít

Premiér Robert Fico minister hospodárstva Peter Žiga MH
Premiér Robert Fico (uprostred vľavo) a minister hospodárstva Peter Žiga (uprostred vpravo) počas oficiálneho uvedenia ministra na rezort. SITA

Nový minister hospodárstva SR Peter Žiga plánuje s koaličnými partnermi viesť debatu o systéme investičných stimulov a o podnikateľskom prostredí.

Prioritami nového ministra hospodárstva SR Petra Žigu by mali byť oblasti energetiky, podnikateľského prostredia z hľadiska zahraničného obchodu a poskytovania investičných stimulov. Ako ďalej na utorkovom brífingu uviedol nový minister, o systéme investičných stimulov a o podnikateľskom prostredí sa bude viesť debata s koaličnými partnermi.

„Spoločne s Ministerstvom financií SR budeme pripravovať či už finančnú alebo hospodársku politiku štátu, a tá by sa mala pretaviť aj do programového vyhlásenia vlády,“ pokračoval minister. Na stretnutí s premiérom vlády SR diskutoval nový minister prevažne o programovom vyhlásení vlády, predsedníctve Slovenska v Rade EÚ a o stave rezortu hospodárstva. Peter Žiga predtým pôsobil ako minister životného prostredia.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...