Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
19. septembra 2013 10:53 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Žiarsky výrobca kolektorov chce expandovať na Kubu

Spoločnosť Thermo/Solar Žiar, s.r.o. ktorá vyrába v Žiari nad Hronom slnečné kolektory, plánuje expandovať na Kubu. „Vzhľadom na stav kubánskej infraštruktúry a relatívne malé zásoby konvenčných zdrojov energií, môžu mať práve obnoviteľné zdroje energií potenciál na výrazné rozšírenie obratu otvárajúcej sa kubánskej ekonomiky s Európou. V neposlednom rade je potrebné predbehnúť lacnú a menej kvalitnú ázijskú konkurenciu,“ uviedol zástupca riaditeľa spoločnosti Thermo/Solar Alfréd Gottas.

Žiarska firma koketuje s myšlienkou preraziť aj na trhy v Maroku, Čile a do stredoázijských krajín. Thermo/Solar v súčasnosti predáva na Slovensku iba malú časť svojej produkcie. Podstatnú časť produkcie umiestňuje v Nemecku, ktoré je európskym lídrom v počte namontovaných solárnych systémov. Veľmi silnú pozíciu má slovenská spoločnosť aj na českom a maďarskom trhu a vo Veľkej Británii. Podnik vyváža svoje výrobky do 47 krajín sveta, okrem iného i do Nepálu, Maroka, Južnej Afriky, Mexika a ďalších afrických a ázijských štátov.

Spoločnosť Thermo/Solar so sídlom v Žiari nad Hronom patrí medzi najväčších výrobcov slnečných kolektorov. Firmu v roku 1992 založili hlinikárenský podnik ZSNP, a.s. Žiar nad Hronom a nemecký Thermo/Solar Energietechnik Regensburg. V štátoch Európskej únie realizuje predaj prostredníctvom nemeckého spoločníka Thermosolar Landshut AG. Spoločnosť v súčasnosti disponuje výrobnou kapacitou na úrovni 300 tisíc metrov štvorcových kolektorov ročne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies