Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
železnice
Ilustračné foto pixabay.com
6. júla 2017 12:25 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Železnice SR chcú nakúpiť elektrinu a zemný plyn za viac ako 50 mil. eur

Štátny správca železničnej infraštruktúry predpokladá v rokoch 2018 – 2020 nakúpiť 345 tis. megawatthodín elektriny a 234 tis. megawatthodín zemného plynu.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú v rokoch 2018 – 2020 odobrať 345 tis. megawatthodín (MWh) elektriny a 234 tis. megawatthodín zemného plynu. Za združenú dodávku energií v nasledujúcich troch rokoch predpokladajú zaplatiť predbežne 54 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (64,8 mil. eur vrátane dane). Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, štátny správca železničnej infraštruktúry chce v každom z troch uvedených rokov nakúpiť po 115 tis. MWh elektriny a po 78 tis. MWh zemného plynu.

Súčasťou dodávky energií do odberných miest železníc, podľa ich potreby v požadovanej kvalite a s garanciou dodávky počas celej platnosti zmluvy, je zabezpečenie distribučných služieb a prevzatie zodpovednosti za odchýlku v celom rozsahu za všetky odberné miesta.

Dôležitý je aj obrat

Lehota na predkladanie ponúk je 3. augusta a platiť musia minimálne do 30. novembra tohto roka. Uchádzači musia napríklad preukázať, že za posledné tri roky dosiahli v uvedenej oblasti celkový obrat najmenej 40 mil. eur. Potrebné sú tiež referencie za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania na dodávku spolu minimálne 60 tis. MWh elektriny aspoň dvom firemným odberateľom, každému v objeme najmenej 20 tis. MWh ročne. V prípade zemného plynu je za uvedené obdobie požadovaný celkový objem dodávky minimálne 30 tis. MWh tiež aspoň dvom firemným odberateľom, z toho každému najmenej 10 tis. MWh ročne.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame