Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE veterná slnečná energia solárny panel turbína
Ilustračné foto SITA/AP
29. decembra 2016 13:54 OstatnéZaujímavosti od vEnergetike.skvEnergetike.sk/sh

ZAUJÍMAVOSTI: Veľké trio boháčov chce bojovať proti klimatickým zmenám

Bill Gates, Richard Branson a Jeff Bezos chcú investovať do zelenej energie.

Bill Gates, Richard Branson a Jeff Bezos nedávno ohlásili svoj úmysel vytvoriť fond v hodnote 1 mld. amerických dolárov (USD). Spoločným zámerom, ktorý spája týchto troch velikánov, je boj proti klimatickým zmenám. Ako informoval portál dailymail.co.uk, cieľom ich spoločnej iniciatívy s názvom Breakthrough Energy Ventures, je v nasledujúcich 20 rokoch investovať naakumulované finančné prostriedky do zelenej energie.

Chcú lacnú, spoľahlivú a dostupnú energiu

Zakladatelia fondu zároveň veria, že tento dlhodobý prístup pomôže vytvoriť budúcu generáciu spoľahlivej a dostupnej energie pre celý svet. Rozdiel oproti mnohým predchádzajúcim investičným akciám je podľa zakladateľov iniciatívy v tom, že výnosy neočakávajú hneď v období niekoľkých rokov, ale uprednostňujú spomínaný dlhodobý prístup. Pomocou tohto prístupu chcú zabezpečiť zdroje lacnej, spoľahlivej a dostupnej energie.

Investície do skladovania energie

Zakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý je lídrom vytvorenej koalície, v tejto v súvislosti uviedol: „Naším cieľom je vybudovať spoločnosti, ktoré pomôžu zabezpečiť budúcu generáciu spoľahlivých a dostupných energií, ktoré nebudú obsahovať škodlivé emisie.“ Pre Quartz ešte dodal, že všetci zainteresovaní sú otvorení všetkému, čo vyústi do spoľahlivej a lacnej energie. Zároveň sa očakáva, že fond bude investovať aj do efektívnych spôsobov skladovania a výroby energie.

Ďalších 19 investorov

K zakladateľovi nadácie Billa a Melindy Gatesových sa okrem generálneho riaditeľa Amazonu Jeffa Bezosa a majiteľa spoločnosti Virgin Group Sira Richarda Bransona pridalo ešte 19 ďalších investorov. Odhaduje sa pritom, že bohatstvo týchto investorov spoločne tvorí 170 mld. USD, čo vo finále predstavuje kolekciu a spojenie najbohatších investorov v histórii. Koalíciu zformovali ešte počas parížskych rozhovorov v roku 2015.

Pôvodný článok nájdete na TEJTO STRÁNKE

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame