Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto. solarbox
23. októbra 2014 13:35 OstatnéZaujímavosti od vEnergetikeSITA

ZAUJÍMAVOSTI: V londýnskej telefónnej búdke nabijete mobil

Symbol londýnskych ulíc, červené telefónne búdky, by mohli nájsť uplatnenie aj v súčasnosti.

Pred rokmi predstavovali jednoduchý spôsob

komunikácie. S nástupom inteligentných telefónov, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho života, však skončili v zabudnutí a čo je horšie, nevyužité na smetisku.

Viacero nápadov

Niektoré spoločnosti ich prerobili na verejné Wi-Fi hotspoty. Iné firmy sa domnievajú, že by mohli slúžiť ako ideálne miesto pre mobilných užívateľov. Jednou z nich je napríklad startup spoločnosť Solarbox, ktorá prišla s ekologickým riešením. Telefónne búdky plánuje prerábať na dobíjacie stanice. Doterajšiu červenú farbu mení na zelenú, čo má symbolizovať ekologickú stránku projektu.

Elektrina zo slnka

Produkciu elektriny zabezpečia 86 centimetrové solárne panely na streche búdky. Prvých šesť takýchto telefónnych búdok umiestnila spoločnosť na Tottenham Court Road v Londýne. Prístupné pre ľudí sú v čase od 5:30 do 23:30. Novodobá telefónna búdka dokáže nabiť až 100 telefónov za deň. Výhodou je tiež rýchlosť nabíjania ak práve potrebujete len trochu „šťavy“ na cestu domov. Za 10 minút dokážete dobiť 20 % batérie.

Viac informácií nájdete na stránke solarboxlondon.org.

Informoval o tom portál engadget.com na tejto stránke.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies