Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná elektráreň solárny panel OZE
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
24. mája 2017 13:13 OstatnéZaujímavosti od vEnergetike.skvEnergetike.sk/sh

ZAUJÍMAVOSTI: Tesla začala s predajom solárnych striech

Firma prekvapila revolučnými podmienkami.

Majiteľ Tesly Elon Musk v jednom zo svojich májových twítov oznámil, že objednávky solárnych striech bude možné vytvárať vo väčšine krajín po celom svete. Obyvateľom Spojených štátov zároveň prisľúbil, že prvé dodávky budú možné už koncom aktuálneho roka. Pre zvyšok sveta platí začiatok dodávok revolučného strešného systému v priebehu roku 2018. Ako ďalej upresnil, uvedený termín sa týka aj zámorských destinácií.

Úsporná strecha na celý život

Najväčším prekvapením Elona Muska však zrejme bolo vyhlásenie o záručných podmienkach vzťahujúcich sa na ponúkaný produkt. Pre solárne strechy od Tesly by totiž mala platiť doživotná záruka. Na svojej webovej stránke spoločnosť oznámila, že nový strešný systém je taký trvalý, že naň možno poskytnúť doživotnú alebo neobmedzenú záruku, a to podľa toho, ktorá z udalostí nastane skôr.

V konečnom dôsledku tak ponúkaná záruka len podporuje predchádzajúce tvrdenia Elona Muska o tom, že jeho solárne strechy budú lacnejšie v porovnaní s tradičnými strešnými systémami. Spoločnosť ďalej uviedla, že na zníženie platieb za energie bude možné použiť aj ďalšie energeticky úsporné riešenia.

Viac, ako len obyčajná strecha

Tesla predstavila nový systém ešte v októbri minulého roka. Jeho výhodou by okrem iného malo byť aj to, že solárne panely nie je vidieť a tak sa šindle svojím dizajnom podobajú bežným strechám. Elon Musk už vlani avizoval, že cieľom projektu je vytvorenie strešnej krytiny, ktorá bude vyzerať lepšie ako tradičné strešné systémy a zároveň bude generovať elektrickú energiu. Ďalšími výhodami revolučnej novinky by mali byť aj lepšie izolačné vlastnosti a napokon aj priaznivejšia cena.

Klasické strešné systémy neprinášajú svojim majiteľom žiadne ďalšie finančné výhody. Prednosťou solárnej strechy od Tesly je najmä produkcia elektrickej energie pre potreby domu, ktorá je zhromažďovaná pomocou zabudovanej batériovej jednotky. Skladovanú energiu tak možno využiť v čase, kedy ju bude domácnosť potrebovať.

Pôvodný článok nájdete na TEJTO STRÁNKE

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame