Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ZAUJÍMAVOSTI: Taliani chystajú výrobu energie z morských vĺn

Ilustračné foto
Ilustračné foto seas.sk

Spoločnosť Enel Green Power začala s druhou fázou skúšok konvertora vlnovej energie s výkonom 150 kilowattov. Jeden konvertor vyrobí vďaka pohybom morských vĺn zhruba 220 tisíc kilowatthodín elektriny ročne, čo postačuje pre zhruba 80 domácností.

V Taliansku už budú mať onedlho elektrinu vyrobenú z morskej vody. Spoločnosť Enel Green Power začala s druhou fázou skúšok konvertora vlnovej energie s výkonom 150 kilowattov. „Výsledky úvodnej fázy skúšok potvrdili očakávanú výkonnosť stroja v morskom prostredí a extrémnu jednoduchosť jeho inštalácie. Okrem toho, skúšky odkryli niekoľko možností vylepšení na predĺženie trvanlivosť stroja vo vode. Partneri vyzbrojení skúsenosťami z terénu pokračujú v práci na optimalizácii materiálov a konštrukcie stroja s cieľom skorej inštalácie ďalších strojov rovnakej triedy v Stredozemnom mori a v prostredí oceánu, najmä pri pobreží Čile a Spojených štátov,“ informovala spoločnosť Enel Green Power.

Po uvedení do plnej prevádzky každý jeden konvertor vyrobí vďaka pohybom morských vĺn zhruba 220 tisíc kilowatthodín elektriny ročne, čo je dostatok energie na splnenie potrieb pre viac ako 80 domácností. Konvetor vlnovej energie pochádza z dielne spoločnosti 40South Energy. Tá už v súčasnosti pokračuje vo vývoji nového konvertora s výkonom dvoch megawattov.

Pozrite si krátke video o projekte výroby energie z morskej vody:

Zdroj: Enel

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vEnergetikeDátum 5. februára 2014 14:13

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...