Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto seas.sk
5. februára 2014 14:13 OstatnéZaujímavosti od vEnergetikeSITA

ZAUJÍMAVOSTI: Taliani chystajú výrobu energie z morských vĺn

Spoločnosť Enel Green Power začala s druhou fázou skúšok konvertora vlnovej energie s výkonom 150 kilowattov. Jeden konvertor vyrobí vďaka pohybom morských vĺn zhruba 220 tisíc kilowatthodín elektriny ročne, čo postačuje pre zhruba 80 domácností.

V Taliansku už budú mať onedlho elektrinu vyrobenú z morskej vody. Spoločnosť Enel Green Power začala s druhou fázou skúšok konvertora vlnovej energie s výkonom 150 kilowattov. „Výsledky úvodnej fázy skúšok potvrdili očakávanú výkonnosť stroja v morskom prostredí a extrémnu jednoduchosť jeho inštalácie. Okrem toho, skúšky odkryli niekoľko možností vylepšení na predĺženie trvanlivosť stroja vo vode. Partneri vyzbrojení skúsenosťami z terénu pokračujú v práci na optimalizácii materiálov a konštrukcie stroja s cieľom skorej inštalácie ďalších strojov rovnakej triedy v Stredozemnom mori a v prostredí oceánu, najmä pri pobreží Čile a Spojených štátov,“ informovala spoločnosť Enel Green Power.

Po uvedení do plnej prevádzky každý jeden konvertor vyrobí vďaka pohybom morských vĺn zhruba 220 tisíc kilowatthodín elektriny ročne, čo je dostatok energie na splnenie potrieb pre viac ako 80 domácností. Konvetor vlnovej energie pochádza z dielne spoločnosti 40South Energy. Tá už v súčasnosti pokračuje vo vývoji nového konvertora s výkonom dvoch megawattov.

Pozrite si krátke video o projekte výroby energie z morskej vody:

Zdroj: Enel

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies