Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ZAUJÍMAVOSTI: Na vybité mobily krokmi a slnkom

Ilustračné foto.
Nabíjacia stanica EnGo na Webster University v St. Louis. Volta Group

Spoločnosť Volta Group vyvinula verejnú nabíjaciu stanicu, ktorá umožňuje nabíjanie mobilných zariadení krokmi a slnečnou energiou.

S pokrokom prichádzajú lepšie smartfóny či tablety s nespočetným množstvom nových funkcií. Tým však rastie aj nápor na ich spotrebu energie. Batérie síce taktiež prechádzajú vývojom, avšak určite sa väčšine stalo, že zostali napríklad v strede ulice s „nadupaným“ telefónom bez kvapky „štavy“ v batérii. Bez možnosti si aspoň zavolať.

Energia z krokov

Jedno z možných riešení, ako podobné situácie eliminovať, ponúka aj spoločnosť Volta Group. A navyše ekologické. Vyvinula totiž verejnú nabíjaciu stanicu EnGo, ktorá umožňuje nabíjanie mobilných zariadení krokmi a slnečnou energiou. Súčasne tak môže dobíjať až 14 smartfónov naraz. Okrem toho poskytuje bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu, či núdzové volanie. Pilotne spoločnosť spomínané zariadenie inštalovala na Webster University v St. Louis.

Pre väčšinu zariadení

EnGo stanica ponúka 10 nabíjacích káblov, ktoré sa hodia pre väčšinu modelov mobilných telefónov a tabletov, dva nabíjacie USB porty a dve bezdrôtové nabíjacie podložky pre kompatibilné zariadenia. Model inštalovaný na hlavnom kampuse univerzity poskytuje bezplatné dobitie pre jej študentov a zamestnancov.

Ako to funguje si môžete pozrieť v priloženom videu:

Zdroj: Volta Group

Informoval o tom portál treehugger.com na tejto stránke.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vEnergetikeDátum 7. októbra 2014 8:35

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...