Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto.
Nabíjacia stanica EnGo na Webster University v St. Louis. Volta Group
7. októbra 2014 8:35 OstatnéZaujímavosti od vEnergetikeSITA

ZAUJÍMAVOSTI: Na vybité mobily krokmi a slnkom

Spoločnosť Volta Group vyvinula verejnú nabíjaciu stanicu, ktorá umožňuje nabíjanie mobilných zariadení krokmi a slnečnou energiou.

S pokrokom prichádzajú lepšie smartfóny či tablety s nespočetným množstvom nových funkcií. Tým však rastie aj nápor na ich spotrebu energie. Batérie síce taktiež prechádzajú vývojom, avšak určite sa väčšine stalo, že zostali napríklad v strede ulice s „nadupaným“ telefónom bez kvapky „štavy“ v batérii. Bez možnosti si aspoň zavolať.

Energia z krokov

Jedno z možných riešení, ako podobné situácie eliminovať, ponúka aj spoločnosť Volta Group. A navyše ekologické. Vyvinula totiž verejnú nabíjaciu stanicu EnGo, ktorá umožňuje nabíjanie mobilných zariadení krokmi a slnečnou energiou. Súčasne tak môže dobíjať až 14 smartfónov naraz. Okrem toho poskytuje bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu, či núdzové volanie. Pilotne spoločnosť spomínané zariadenie inštalovala na Webster University v St. Louis.

Pre väčšinu zariadení

EnGo stanica ponúka 10 nabíjacích káblov, ktoré sa hodia pre väčšinu modelov mobilných telefónov a tabletov, dva nabíjacie USB porty a dve bezdrôtové nabíjacie podložky pre kompatibilné zariadenia. Model inštalovaný na hlavnom kampuse univerzity poskytuje bezplatné dobitie pre jej študentov a zamestnancov.

Ako to funguje si môžete pozrieť v priloženom videu:

Zdroj: Volta Group

Informoval o tom portál treehugger.com na tejto stránke.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies